Wewnętrzne życie współczesnych nastolatków

Start a Fire. Runda druga to drugi tom serii dla młodych dorosłych napisanej przez P.S. Herytierę. W tej części niezwykle popularnego cyklu powracamy do dwójki głównych bohaterów w momencie, w którym skończyła się część pierwsza. Od razu można zauważyć, że styl autorki wyraźnie się poprawił, szczególnie jeśli chodzi o dialogi pomiędzy postaciami. Te brzmią o wiele naturalniej i autentyczniej. Co jeszcze zmieniło się w kontynuacji serii P.S. Herytiery?

Lepsze i gorsze strony

Wciąż główną osią fabularną jest dziwaczna i bardzo toksyczna relacja pomiędzy Nathanielem a Vic. Bohaterowie odpychają się i przyciągają, raz świadomie, a raz nie raniąc nie tylko siebie nawzajem, ale i swoich najbliższych. Mimo tego, że jest to przykład złej relacji, nie sposób oderwać się od tej dwójki. To charyzmatyczne i niezwykle silne osobowości, które walczą o przestrzeń dla siebie we współczesnym świecie. Mocny charakter wiąże się jednak z wieloma wyrzeczeniami, co negatywnie odbija się na życiu wewnętrznym bohaterów. 

Bolączki językowe

Choć Start a Fire. Runda druga prezentuje wyższy poziom literacki od części pierwszej, to nadal autorka serii ma problemy z płynnością narracyjną. Nie jest to najlepsza seria młodzieżowa, jaka ukazała się na rynku wydawniczym w ostatnim czasie, jednak ma w sobie coś, co zachęca do jej przeczytania. Jeśli jesteśmy fanami powieści dla nastolatków i młodych dorosłych, możemy przekonać się, czy Star a Fire jest serią dla nas. Może i cykl ten nie ma najlepszej fabuły, ale za to nadrabia wyjątkowo ciekawie nakreślonymi postaciami. 

Star a Fire. Runda druga dostępne w księgarni internetowej autorstwa P.S. Herytiery to:

– seria przeznaczona dla fanów literatury obyczajowej i romantycznej,

– druga i niezwykle obszerna część popularnego cyklu,

– napisana prostym, acz niezwykle wciągającym językiem,

– opowieść o toksycznej relacji pomiędzy dwójką ludzi,

– głównymi bohaterami są nastolatkowie,

– największą satysfakcję sprawi fanom gatunku.