Start a Fire. Runda druga – trudny wybór

Star a Fire. Runda druga dostępne w księgarni internetowej” to środkowa część trylogii P.S. Herytiery (Pizgacz) opowiadającej o miłości dwojga nastolatków. Miłość ta, nie jest słodka i prosta. Wręcz przeciwnie. Jest tak silna, jak nienawiść, którą darzą się Victoria i Nathaniel. Te dwa mocne uczucia mieszają się ze sobą, tworząc rollercoaster zdarzeń i emocji. Czy ta toksyczna relacja ma szansę przetrwać? A może powinna skończyć się jak najszybciej?

Burza na spokojnym dotąd niebie

Victoria przez kilkanaście lat swojego życia robiła wszystko by trzymać się z dala od kłopotów. Nie starała się być idealna w tym co robi, ale uczyła się dobrze i nie sprawiała większych problemów rodzinie. Reguły, którymi się kierowała prysły jak bańka w momencie przypadkowego spotkania z Nathanielem, jej zupełnym przeciwieństwem. Początkowa niechęć przerodziła się w wielką fascynację i uczucie, które mocno zawładnęło obojgiem nastolatków. Miłość dziewczyny i chłopaka z dwóch różnych światów, z zupełnie innymi zasadami nie może być łatwa. Czasem nieubłaganie prowadzi do upadku.

Czas wyboru 

Wszystkie zasady, którymi w życiu kierowała się Victoria, zniknęły, gdy zatopiła się w głębi spojrzenia chłopaka o anielskiej twarzy. Od dnia poznania, jej poukładany świat runął. Miłość do Nathaniela jest trudna i bolesna. Ciągłe krzyki, awantury, przerywane pięknymi momentami. Dziewczyna, mimo świadomości, że jej ukochany nieuchronnie prowadzi ją do upadku, wciąż brnie w toksyczną relację, broniąc go przed rodziną i wplątując się w sieć kłamstw. Matka Victorii zdając sobie sprawę, ze zła, jakie zasiał w córce Nathaniel robi wszystko by zerwać ich związek. Victoria wie, że jej wielka miłość stanowi dla niej niebezpieczeństwo, ściąga na dno piekła. Musi dokonać wyboru. Tylko czy da się dobrze wybrać w sytuacji, kiedy to, czego pragnie, nijak ma się do tego, co dla niej najlepsze?

„Start a Fire. Runda druga” Katarzyny Barlińskiej (P.S. Herytiery) doskonale opisuje wewnętrzną walkę i rozterki bohaterki. Zaślepienie miłością, które sprawia, że momentami postać Victorii może irytować. Zderzenie miłości i wielkiej namiętności ze złem, kłamstwami, mrokiem i nienawiścią. Książka trzyma w napięciu od początku do końca.